_SABOTÖÖR / _SABOTEUR. Maarja Mäemets

Teisipäeval, 27. septembril kell 18.00 avatakse Tartus Jakobi galeriis Maarja Mäemetsa isikunäitus ¨_sabotöör / _saboteur¨. Näitus jääb avatuks 21. oktoobrini.

Näituse fookuses on kunstniku sisemine varjatud vastutegutseja, sihilik nurjaja, kes kritiseerib, materdab ja mõistab kohut. See kaval sisekõne, mis õõnestab jalgealust ja halvimal juhul hoiab unistamast ja elu täiel rinnal nautimast.

Oskuslikult üles seatud peened tundlikud lõksud vajavad ujujameisterlikkust. Läbi suuremate ja väiksemate takistuste, ummikutesse jooksmiste, korduste ja selgushetkede toimub katkematu liikumine. Sihiks lootus teisele poole välja jõuda.

Maarja Mäemets (s 1991) on kunstnik ja yogi, kes avab oma loomingus iseenda haprust ja pidevaid teisenemisi tunnetes, mõtetes, sündmustikes – maailma toimemehhanismides. Ta usub, et pole ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised, millesse on oht end kaotada. Mäemets on lõpetanud Tartu Lastekunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala BA (2015) ja MA (2018) ning täiendanud end vahetusõpingute käigus Viinis. Ta loob valdavalt kohaspetsiifilisi installatsioone ja eelistab töötada meediumite üleselt.

Aitäh Eili Soon, Kaie Vakepea, Andra Jõgis, Piret Rätsep, Johanna Tamm, Rait Lõhmus.

FB ürituse link: https://fb.me/e/226NyqyDD

Lisainfo:
Maarja Mäemets: maarja.maemets@gmail.com