Distantsõpe Tartu Lastekunstikoolis

Head õpilased ja lapsevanemad!

Lastekunstikooli distantsõppeks on Stuudiumi Teras loodud kaustad, kus on esmaspäevaste, teisipäevaste ja kolmapäevaste tundide ülesanded.
Järgnev osa kirjast on pealkirjadega liigendatud, et pikas tekstis oleks lihtsam leida olulist.

ÜLESANNETE LISAMISE AEG
Selle nädala esmaspäevast, teisipäevast ja kolmapäevaste tundide ülesanded on Terast leitavad alates täna kella 13.30.
Neljapäevaste ja reedeste tundide ülesanded on Terast leitavad homsest alates kella 10st.
Järgmise nädala tundide ülesanded on Teras alates esmaspäevast, 23. märtsist kella 10ks. Kuna paljude klasside ülesanded on pikaajalised, siis uued ülesanded lisanduvad vaid ainetes, kus esimese ülesande tegemise ajaks oli planeeritud umbes nädal.
Kui koolist eemaloleku periood on pikem kui 2 nädalat, siis on igal esmaspäeval kell 10 Teras kogu nädala uued ülesanded.
Loodan, et selline lahendus aitab õpilastel ja lapsevanematel rohkem hajutada oma koormust ja planeerida aega ning Lastekunstikooli ülesanne on põnev vaheldus tavakooli ülesannetele.

TAGASIDE JA TULEMUSE ESITAMNE
Enamikus ainetes ootab õpetaja tagasisideks fotot tehtud tööst, kuid seda mitte kõigis ainetes.
Mõnedes ainetes, eeskätt lastekunstistuudio tundides ja ka eelkooli vormitundides on ülesanded vabatahtlikud.
Teras on noorematele ülesanded ja soovitused pigem juhuks, kui õpilane soovib distantsõppe perioodil kunstiga tegeleda ja see ei koorma liialt lapsevanemat.
Samas võib ka nendes ainetes saata õpetajale oma tööst foto.
Jäädvustus oma töö tulemusest või etapist, et küsida õpetajalt nõu, tuleb saata Tera kursuse kommentaarina (sinine nupp ülesande all “Kommenteeri või lisa fail”).
Iga õpilane näeb ainult enda saadetud fotot ja kommentaari.

MATERJALID JA TÖÖVAHENDID
Õpetajad on ülesannetes nimetanud ka materjale ja formaate, kuid need on pigem soovituslikud. Näiteks aluspaberiks võib olla ka suurem kinkepaber, tapeet vms, sest me ei eelda, et lapsed peaksid praegusel ajal minema ülesande tegemiseks poodi materjale ostma.

KÜSIMUSED
Kui teil küsimusi tehnikate, ülesannete kohta, palun küsige õpetajatelt – õpetajad annavad nõu ja pakuvad vajadusel muid lahendusi.