Eve Luige juubelinäituse ,,Iluotsija” avamine

Olete oodatud kunstnik Eve Luige juubelinäituse ,,Iluotsija’’ pidulikule avamisele Tartu Jakobi galeriis, laupäeval 7. märtsil kell 16:00.

Kunstipublikul on tulnud piisavalt kaua oodata Tartu ühe omanäolisema ja mitmekülgsema kunstnikuisiksuse, maalija ja graafik Eve Luige uut näitust. Juugendliku fantaasiaküllase joonemeistrina tuntud kunstnik on vahepeal töötanud mitmes eri suunas, muuhulgas ammutanud uusi mõjutusi akadeemilisematest sfääridest ja kaasaja kunstist, süvenenud skulptuuri ja inspireerunud viikingitemaatikast, viimast seoses poja Steve’i arendatava „Viikingite Külaga” Tallinna lähedal. Juubeliga seonduv väljapanek jagab vaatajaga nauditava ekspressiivsuse ja avatusega kogu seda mitmekesiste otsingute buketti.

Näituse pealkiri ,,Iluotsija’’ viitab kunstniku sügavalt läbitunnetatud tõekspidamistele. Autor on sõnastanud: ,,Minu kunst on püüdlus luua nähtavat korda nähtamatu ürgkorra järgi.’’ Värskeimates, 2019. aasta suureformaadilistes abstraktsetes maalides saavutavad korra ja ilu mõiste uue dimensiooni ja energia. Näitus hõlmab loomingut läbi nelja kümnendi, mahukaima osa moodustavadki viimase aasta tööd.

Eve Luik (1949) on tegelenud maali ja graafikaga 1965. aastast. Esimene üksiknäitus oliaastal 1972, tollal reklaamikunstnikuna. 1973. valmisid esimesed eksliibrised, mida on eksponeeritud real välisnäitustel. Aastast 1992 kuulub Eve Luik Eesti Kunstnike Liitu. Samast aastast on ta õpetaja Tartu Lastekunstikoolis. Pikka aega on kunstnik praktiseerinud ka ida võitlusstiile imiteerivat Chi-Jog-Katat, 10 aastat viis ta vastavaid treeninguid läbi Tartu Ülikooli Spordihoones. Eve Luige teoseid on eksponeeritud nii näitustel Eestis, Itaalias, Šveitsis, Hiinas ja Jaapanis kui reprodutseeritud postkaartidel, plakatitel, ajakirjades ja raamatutes. Tema maagilise tiheduse ja meditatiivse süvenemisega looming on leidnud tee paljudesse erakogudesse.

Avamisel interpreteerib töid maalija ja kunstianalüütik Kaire Nurk.

Näitus on publikule avatud: 3. märts – 21. märts 2020.
Teksti koostas Kaire Nurk.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Jakobi galerii
Jakobi 52, Tartu
T–R 13–18

Lisainfo
Eve Luik
eveluik@gmail.com