Gerda Nurk ja Kaisa Maasik “Sirgjoone kestev paindumine”

Teisipäeval, 30. novembril kell 18 avatakse Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’. 

Kunstnikud jälgivad uuel näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust. Näitusel seatakse kahtluse alla konstrueeritud lineaarsus ja selle vastuolu kogetavaga. Taasluues fragmente igapäevast, leitakse teise kohalolu nii jagatud ruumist kui isiklikust kogemusest. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv kuuldemäng kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti. Tegelaste teed ristuvad pidevalt otseselt või kaudselt, mõjusfäär kattub, kippudes kord hargnema ja siis jälle koonduma. Läbi nihke toimub pidev teisenemine, mis hägustab ainuomast ja murendab indiviidikesksust. Igas subjektis kajava mitmehäälsuse tuvastamine loob pinnase ühisesse sfääri lahustumiseks.

Gerda Nurk (s. 1996) töötab peamiselt teksti ja fiktiivse materialiseerimisega. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, taasloob ta sündmusi uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.

Kaisa Maasik (s. 1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator, kes töötab oma praktikas meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. Kaisa lõpetas 2021. aastal kaasaegse kunsti magistri õppekava Eesti Kunstiakadeemias.

Häälnäitleja: Liisa Saaremäel
Graafiline disain: Henri Kutsar

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus on avatud teisipäevast reedeni vahemikus 13-18 kuni 17. detsembrini. Erandkorras on galerii lahti 11. ja 12. detsembri nädalavahetusel tavapärastel kellaaegadel.

Täname: Andres Nöps, Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Eesti Kunstnike Liit, Genno Nurk, Indrek Köster, Johannes Säre, John Fail, Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kreete Alasoo, Kristiina Kams, Madis Kurss, Mauri Mletsin, Marek Mäemets, Priit Kõiv.

Rohkem infot:
Kaisa Maasik
kaisamaasik@gmail.com
tel 53962524

Jakobi galerii
Jakobi 52,
Tartu T–R 13–18