HULLUKOOL. Eva Elise Oll

Teisipäeval, 3. mail kell 18.30, avab Eva Elise Oll Jakobi galeriis isikunäituse „Hullukool”. Näitus jääb avatuks 27. maini ja on külastatav teisipäevast reedeni 13:00 – 18:00.

Paul Klee: „Ainult lapsed, hullumeelsed ja metslased mõistavad tõeliselt ’vahepealset’ spirituaalse maailma.“

Näitus „Hullukool“ uurib laps-kunstniku ja täiskasvanud-kunstniku ideestiku lätte samasust, vihjates kujutlusvõime ja sublimatsiooni osalisele kattumisele. Kõrvutades oma lapsepõlvejoonistused täiskasvanuna tehtud teostega, püüab kunstnik jõuda iseenda loovuse olemuseni, seejuures luues kontrasti laps-kunstniku ja täiskasvanud-kunstniku kunstitehniliste oskuste vahel andmata seejuures hinnangut.

Kunstnik leidis mõned aastad tagasi isa arhiivis tuhlates kastitäie iseenda lapsepõlvejoonistusi ning oli nende teravmeelsusest ja fantaasiaküllusest lummatud. Sama on kunstiajaloos juhtunud ka näiteks Paul Kleega. Hiljem on ta nende joonistuste detaile oma teostele kollaažitehnikas lisanud, samuti neist inspiratsiooni ammutanud. Selline kõrvutav näitusekujundus võimaldab analüüsida kunstniku kui loova isiku arengut lapselikust aususest praeguse brutaalse aususeni.

Näitusepealkiri on laenatud kunstniku 1995. aasta joonistuselt, mis tõenäoliselt oli kunstniku reaktsioon kooliminekule samal aastal.

Eva Elise Oll (s 1988) on õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali ja Tartu Ülikoolis kunstiajalugu. Eva loomingut seostatakse saksa ekspressionistide ja art-brut-ga. Praeguseks on tal toimunud üksteist isikunäitust. Eva on Tartu Kunstnike Liidu ja Kesk-Eesti Kunstnike Liidu liige.

Rohkem infot:
Eva Elise Oll
sadakassi@gmail.com

Jakobi galerii
jakobigalerii@jakobigalerii.com
Jakobi 52,
Tartu T–R 13–18