Inga Jermakova ja Triin Kristersoni maalinäitus “2/2/22”

Kolmapäevast 2. veebruarist on Jakobi galeriis avatud Inga Jermakova ja Triin Kristersoni maalinäitus “2/2/22”. Näitus jääb avatuks 25. veebruarini ja on külastatav teisipäevast reedeni 13:00-18:00.

Inga Jermkova ja Triin Kristerson kirjutavad näituse saatetekstis järgmist: ”Hetke teadlikkuses kaob kõik kõrvaline, oled vaid sina, selles ajas ja kohas. Ilmuvad kummalised uitmõtted, iseenda varjud, unenäod ja mälestused. Spontaanse hetke tulemus on ettearvamatu ning jäetud juhuse hooleks. Pole olemas õiget värvi ega vormi, on vaid varjatud tasand, mida enese jaoks avastame. Juhuse vabaduses ärkav kirg sunnib looma oma ajas ja ruumis. Kunstiteosed avavad võimaluse endas ära tunda tingimusteta kulgemise olemust.”

Näitusel eksponeerivad kunstnikud maale, kahe autori teostest sünnib dialoog, millest kutsutakse ka vaatajaid osa saama.

Inga Jermakova ja Triin Kristerson lõpetasid Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna aastal 2018. Autoreid seob lisaks sõprusele ka töö. Inga on armastatud õpetaja Tartu Lastekunstikoolis ning Triin õpetab kunsti Võru Kunstikoolis. “2/2/22” on nende esimene ühine ülesastumine.

Rohkem infot:
Inga Jermakova
inga.jermakova@gmail.com
Triin Kristerson
triinkristerson@gmail.com