“INHALATION. EXHALATION. ESCALATION” | Jurmala Kunstikooli õpetajate ja õpilaste ühisnäitus

Näitusel “Inhalation. Exhalation. Escalation” Tartu Lastekunsikooli peamaja fuajeegaleriis osalevad Jurmala kunstikooli õpetajad ja vanema kursuse õpilased. Õpetajate tööd on eksponeeritud koolimaja esimese korruse fuajees ning õpilaste looming on väljas maja teisel korrusel. Näitusel on saab näha nii maale, segatehnikas töid, keraamikat kui tekstiilikunsti.

Näitus räägib ellujäämiskunstist kiiresti muutuvas maailmas, kus me kõik peame võitlema oma ühiskonna olemasolu eest, et meile olulisi väärtusi järglastele edasi anda. Loodus ja inimkond on see, mida me ei tohi kaotada. Oleme ühendatud ühes hingetõmbes.

Jūrmala kunstikool on Läti üks suurimaid, millest on 20 tegutsemisaasta jooksul kujunenud oluline kunstikeskus, kus õpitakse kujutavat kunsti nii süvendatud pikaajalises õppes kui lühemate programmidena. Koolis õpib praegu kokku 816 õpilast. Kool osaleb aktiivselt rahvusvahelistel kunstikonkurssidel nii osaleja kui korraldajana. Jūrmala Kunstikooli korraldatav rahvusvaheline visuaalkunsti konkurss “Ma elan mere ääres” on populaarne kunstikoolides üle maailma.

Näitus Tartu Lastekunstikooli Tiigi tänava koolimajas jääb avatuks 23. maini.

E-R 10-19

Vaata ka: Jurmala Kunstikooli koduleht