Jaanus Eensalu näitus ”Nurga taga ja hoovi peal”

17. augustist 17. septembrini 2021 on Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis avatud Jaanus Eensalu näitus ”Nurga taga ja hoovi peal”. Galerii on avatud T–R 13–18.

Jaanus ütleb ise oma näituse kohta järgmist: Teosed on sündinud Tartus minu ateljees, mis asub aadressil Jakobi 19 ja on endine Lastekunstikooli õppehoone. Alati kui küsitakse, kus asub minu ateljee, vastan: Jakobis, „Krooksu“ vastas, nurga taga hoovi peal. Näituse osad teosed on leidnud eksponeerimist erinevatel näitustel mitmetes Eestis linnades: Tallinn, Pärnu, Viljandi, Tartu, Võru. Suurema kooslusega on neid nähtud Tallinnas, kuid koos uuemate töödega saavad nüüd ka kodulinnas eksponeeritud.

Antud näitus ei ole täna pelgalt malbe harmooniline värvide koloriit ning mitte ainult sürreaalsete vormide käsitlus, vaid see väljendab end kaasaegselt ja erinevalt. Valitud tööd näitusele ”Nurga taga ja hoovi peal” on  „Neo Fauvism“ – kirglik ja väljendusrikas, suure sisemise ekspressiivsusega maalimine ja kompositsioon ehk rõhutatud eneseväljendus.

Jaanus Eensalu (1964) on graafiline disainer ja õppejõud. Oma loomingulise haridusteekonna on ta
läbinud Tartu Ülikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus toimetab nii õppejõuna kui
kaasprofessorina. Juba aastaid arendab ja juhib ta Pallases meediadisaini osakonda ning
tegeleb meedia- ja reklaamidisaini küsimustega. Kunsti- ja disainiharidus on täna eriti oluline, sest meie maailm muutub iga hetk ja väga kiiresti.

Lisainfo:
Jaanus Eensalu
Kaasprofessor, osakonnajuhataja
Meediadisaini osakond
Kõrgem Kunstikool Pallas
jaanus.eensalu@pallasart.ee
+372 733 8992