Jakobi galerii esilteb: Tartu Lastekunstikooli õpilaste näitus “Metsakunstikool”

Tartu Lastekunstikooli õpilastööde näitus “Metsakunstikool” on Tartu Raekoja infopunktis avatud 02. mai – 30. juuni 2022. Näitus koondab kokku Tartu Lastekunstikooli eri vanuses õpilaste metsateemalised tööd. Näituse eesmärgiks on avada noorema põlvkonna metsatunnetust ning näidata, kas ja kuidas noorem generatsioon üldse metsaga suhestub. 

Tartu Lastekunstikool on vanim kunsti-huvihariduskool Eestis.  Lisaks klassikalistele kunstiainetele nagu joonistamine, maalimine, kompositsioon, kunstilugu ja vormiõpetus tegeletakse koolis ka kaasaegsete distsipliinidega ehk arvutigraafika, fotograafia, tänava- ja tegevuskunsti ning loovusõpetusega.

Tänaseks on Tartu Lastekunstikoolis pea 500 õpilast vanuses 5-25. Õppijatel on võimalik valida erinevate õppevormide vahel. Tegutsevad laste kunstistuudio (5-8-a), eelkool (9-10a), kunsti põhiõpe (11-16a), stuudioõpe (11-16-a) ning noorte kunstistuudio (16-26-a).

Eelkooli, lastekunstistuudio ja noorte kunstistuudio kursustele sisseastumiskatseid ei toimu. Vastuvõtt toimub avalduste alusel. NB! Eelkooli kursustele võtame vastu 9-10 aastaseid lapsi. Lapse vanus peab olema hiljemalt 30. september 2022. aastal 9-aastane.

Põhiõppe ja kunstistuudio kursustel toimuvad veebipõhised sisseastumiskatsed 03. juunil. Tähtaeg sisseastumiskatse töö esitamiseks on 05. juuni. Täpsema informatsiooni sisseastumiskatsete kohta lisame mai lõpus. NB! Põhiõppe ja kunstistuudio kursustele võtame vastu alates 11. aastaseid lapsi. Lapse vanus peab olema hiljemalt 30. september 2022. aastal 11-aastane.

Sisseastumiskatsetele registreerimine või avalduse esitamine kursustele toimub Arno keskkonnas alates 01. maist. Uuri lisaks meie kodulehelt lkk.tartu.ee ning tule meile õppima!