LÄBIV VAADE | Kunstiõpetajate kaasaegse kunsti kursuse loominguliste projektide näitus

Ivika Hiis, Merle Karu, Kadri Kosk, Eva Labotkin, Diana Lõhmus, Õnne Päeske, Marika Ristmäe, Maris Roost, Tea Tara Tanka, Piret Uibotalu, Gerta Vister ja Triinu Jürves.

Näitus “LÄBIV VAADE” võtab Jakobi galeriis kokku sel sügishooajal Tartus toimunud kaasaegse kunsti kursuse, mille eesmärk oli avardada kunstiõpetajate käsutuses olevaid võimalusi ja näidata, et ka õpetada on võimalik kunstniku töömeetodeid ja intuitsiooni kasutades. 6-osaline kursus koosnes kaasaegse kunsti liikide ja meetodite tutvustusest koos näidetega õpilastega läbi viidud ülesannetest, samuti kiiretest praktilistest harjutustest ja ühisaktsioonidest ning loomingulistest kodutöödest.

Nüüd esineb iga kunstnik isikliku reaalselt teostatud projektiga, mis on vormistatud kaasaegse kunsti tööriistu valides ja võtteid ning võimalusi kombineerides. Esindatud on nii väga isiklikud kui ühiskondlikud ja üldfilosoofilised vaatenurgad, mis peegelduvad läbi iga kunstniku vormiliste valikute vaatajani. On poeetilist, aga ka kuiva kommentaari, interaktiivset lähenmist, vaimukat kujundlikkust ja valulikku irooniat. See valik annab kokku ühe stoppkaadri praegusest ajahetkest ja meid saatvatest olukordadest ja küsimustest. Iga autor selgitab oma ideed ja tööprotsessi teose juures oleva tekstiga.

Kursus toimus Eesti Kunstikoolide Liidu egiidi all juba teist korda, seekord koostöös Tartu Lastekunstikooliga. Kursuse ja loominguliste projektide juhendaja on kunstnik ja vabakutseline kunstiõpetaja Triinu Jürves. Osalesid Eesti eri otstest pärit kunstikoolide, huvikoolide ja üldhariduskoolide kunstiõpetajad ja loominguliste praktikate juhendajad.

Näituse kuraator: Triinu Jürves
Kujundus ja installatsioon: Triinu Jürves ja Kaarel Kütas
Graafiline disain: Eva Labotkin

Täname: Kea Pelapson, Keret Altpere, KUMU hariduskeskus, TR Kunstiklass.

Näitus on osa Tartu Kunstinädala programmist.

Lisainfo:

Triinu Jürves, 5102572, trjyrves@gmail.com

Keret Altpere, 5076508, keret.altpere@tartu.ee