LÕPUTÖÖDE NÄITUS | Tartu Linnaraamatukogus 14. augustist -11. septembrini

Esmaspäevast, 14. augustist, on Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) II ja III korruse fuajees ning muusikaosakonna galeriis avatud Tartu Lastekunstikooli lõputööde näitus. Näitus jääb avatuks 11. septembrini ja on külastatav esmaspäevast reedeni 10 – 18.

Põhi- ja stuudioõppe õpilased loovad Tartu Lastekunstikooli lõpetamiseks ning diplomi saamiseks lõputööd. Nii on neil võimalus valada oma loomingulisus vabalt valitud teemasse ning võtta kokku aastate jooksul õpitu. Kooli põhiõppe 63. lennu ja stuudioõppe 3. lennu ühisnäitusel on eksponeeritud valik 2023. aastal lõpetanud noorte erisuguseid kunstiteoseid. Tööde loomisel on uuritud end ümbritsevat keskkonda või ruunikirju, süvenetud ajaloolise Tartu vaadetesse ning helgetesse hetkedesse oma lähedastega. Töödes on nii elurõõmu kui kriitilist maailmatunnetust. Valitud teemade ring peegeldab noorte omailma.

Näitusel osalevad: Epp Ehrlich, Robin, Kreete Marie Kuuse, Diana Timmusk, Emili Timmusk, Getlyn Alber, Heleri Elbrecht, Mia Elise Pitka, Rebeka Tiirmaa, Kusti Allik, Minni Riin Lamp, Merete O.A. Pakarinen, Saskia Kroon, Mia-Maria Lorenz, Karl Kõrgmaa, Ete Grith Viirlaid, Oskar Läänelaid, Mirjam Märtin, Liina Marie Savi, Krislin Lisette Sepp ja Lovisa Luht.

Lõputöid juhendasid Marina Aleksejeva, Eve Eesmaa, Riho Kall, Piret Kullerkupp, Tiina Kuus, Eva Labotkin,  Epp Loo, Katrin Musteikis-Saue ja Anita Trink.

Näituse plakatil on kasutatud Diana Timmusk’i joonistust “Sorbeti tragöödia”.

Lisainfo:
Keret Altpere
keret.altpere@tartu.ee
tel. +3725076508