MAA SEEST VÄLJA. Anna Maquet

Teisipäeval, 1. novembril kell 18:00 avatakse Jakobi galeriis Anna Maquet’ isikunäitus „Maa seest välja“. Näitus jääb avatuks 25. novembrini.

Anna Maquet on kujutav kunstnik, kes püüab seada kahtluse alla ja hägustada kultuuriliselt väljakujunenud piire inimese ja looduse vahel. Ta usub sügavalt üliolulisse vajadusse taastada ühendus nii looduse kui oma olemusega. Näitusega “Maa seest välja” esitab autor meile isikliku peegelduse intiimsetest küsimustest nii oma seisundi kohta naisena kui ka üldse inimesena tänapäeva ühiskonnas, kus ta tunneb end tihti lähedasemana taimele kui kaasaegsele naisele. Näituse värvikad ja eklektilised maalid peegeldavad neid küsimusi. See on vormiotsing väljendamaks kummalisuse ja sobimatuse tunnet, mis valdab Annat. Näituse “Maa seest välja” eesmärk on olla sõnum aktsepteerimisest –  meie kui peene ja kummalise olevuse omaks võtmisest.

Anna Maquet (s. 1989) on lõpetanud Prantsusmaal Lille’i maastikukooli maastikukujunduse magistrikraadiga ning õppinud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonnas. Olles inspireeritud kunstiteraapia vabadest praktikatest jätab ta ruumi spontaansele loomeprotsessile kui vahendile oma teadvustamata sisemaailma vabaks esindamiseks ja enda vaimsete piiride nurjamiseks. Nii loodab ta anda hääle temasse maetud looduslikule olendile.

Lisainformatsioon:
Anna Maquet
+372 5693 5390