MEMORY COMPLEX. Anita Trink ja Sarah Epping

Kolmapäeval 3. mail kell 18:30 avaneb Tartus Jakobi Galeriis  Sarah Eppingu ja Anita Trinki ühisnäitus ,,Memory Complex”. Näitus jääb avatuks 26. maini.

Kunstnike motiivide ühisosa jutustab minevikust ja elu ringkäikudest. Rohkem kui kuue aasta vältel on loodud Eestis ja Poolas loodusmotiividega metallist söövitusplaate, mida kunstnikud selle näituse tarbeks taaskasutavad. Erinevalt traditsioonilisest graafikast, lammutati nendelt plaatidelt võetud tõmmised tükkideks, et luua midagi uut, mis meenutaks mälestuste jäänuseid.

Looduse muutlikkus peegeldab endas väga hästi inimese olemust, retki, mida läbime ja indiviidi elu üldiselt. Pole juhuslik, et lilled mängivad rolli inimese elu kõigis olulistes aspektides: kui abiellutakse, sünnib beebi või kui armastatu siit ilmast lahkub. Lilled on armastuse ja kire metafooriks. Ometi iseloomustab lilli kõige enam nende haprus. Kui kiiresti nad närbuvad, kuni lõpuks jääb vaid mälestus sellest, mis oli. See näitus esindab killukesi mälestustest, purunenud unistustest, südamevaludest ja uuest elust, mis õitseb alles siis, kui miski muu lõppeb.

Sarah Epping on Eestis elav  ja töötav ameerika graafik ning maalikunstnik, kes on õppinud Wrocławi Kunstiakadeemias (MA ja PhD). Tema doktoritöö ,,Narcosis” on suuresti inspireeritud Eesti kunstist ja loodusest. Sarah töödes kohtuvad looduslikud motiivid geomeetriliste kujundite ning huvitavate tehniliste lahendustega. Viimase viie aasta jooksul on ta osa võtnud rohkem kui 80 rahvusvahelisest näitusest. 2019. aastal pälvis ta  preemiaid Poola riiklikel konkurssidel. Lisaks on ta Wrocławi Jerzy Grotowski kunstipreemia laureaat. Sarah teoseid on nii muuseumide kollektsioonides kui  erakogudes, millest tähelepanuväärsemad on Hiina Graafikamuuseum Guanlinis ja Kaasaegse Kunsti Muuseum Wroclawis Poolas. Aastast 2022 on ta Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige ning töötab andmeanalüütikuna Tallinnas.

Anita Trink on eesti kunstnik, kes elab ja töötab Tartus. Ta õpetab Tartu Lastekunstikoolis kujutavat kunsti ning kunstilugu. Anita on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas. Tema teosed on inspireeritud loodusest ja päris elu sündmustest – nende ilust, koledusest ja sügavast igatsusest selle järgi, mis kunagi oli. Talle on olulised lood, mida räägivad lilled ja koletised.  Anita Trink on osa võtnud kahekümnest erinevast grupinäitusest, 2022. aastal kuulus ta Tartu kunsti aastanäituse žüriisse ning aitas Enn Tegoval näitust üles panna.

Kunstnikud soovivad tänada Eesti Kultuurkapitali ning Jakobi Galeriid.

Näitus on avatud:
03.05-26.05.2023
T-R 13:00-18:00
Jakobi Galeriis
Jakobi 52, 51005 Tartu

Lisainfo:
Anita Trink: trinkanita@gmail.com