OLEMISE SUND. Helen Bunder

Teisipäeval, 29. novembril kell 18.00 avatakse Tartus Jakobi galeriis Helen Bunderi näitus “Olemise sund”. Näitus jääb avatuks 21. detsembrini.

“Olemise sund” on kogumik instinktiivseid sisevaatlusi, mis maalimise käigus on leidnud figuratiivsed ja pool-abstraktsed vormid. Instinkt kohustab. Teadvus ja kohalolu instinkti sees aitab seda kontrollida ja suunata. Nii on ka Heleni maalimise protsessis, kus automatism ja kontroll on vastanditena leidnud võimaluse koos eksisteerida. 

Maalimine on autori elu loomulik osa. Tema tööd väljendavad isiklikus elus ettetulevaid küsimusi, mõtisklusi ja kogemusi. Lisaks maalimisele on ta kirglik joonistaja ning näitusel saab lehitseda ka kunstniku visandiraamatuid. Maalimise ja joonistamise õpetamine Tartu Kunstikoolis on talle sama oluline, kui ise loomine. Ta soovib innustada teisi oma kirega tegelema ilma, et hirm võtaks juhtimise üle. Helen ütleb:”Olen õnnelik, kui saan õpilasi inspireerida katsetama, eksima, otsima ja mitte end liialt võrdlema, sest selleks, et luua, tuleb seda lihtsalt teha.”

Helen Bunder (sündinud 31. märtsil 1991 Tartus) on Eesti maalikunstnik ja kunstiõpetaja. Ta lõpetas 2011. aastal Tartu Kunstikooli kujundusgraafika erialal ja 2014. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti erialal. 2016. aastal lõpetas ta magistriõpingud Tartu Ülikoolis kunsti, käsitöö ja kodunduse õpetaja erialal. Alates 2016. aastast õpetab ta Tartu Kunstikoolis üldkunsti- ja erialaaineid (joonistamine, maalimine, kompositsioon, piktograafia, illustreerimine) ning tegutseb ka tiimicoachina.