PEETER ALLIK „Kodanikud, ärge muretsege. Absurdifestival jätkub“

Vastu tulles kunstipubliku tungivale soovile näha Peeter Alliku nimelisel Tartu Graafikafestivalil lõppude lõpuks ka Peeter Alliku teoseid, avatakse Jakobi galeriis 4. augustil Kell 19.00 näitus „Kodanikud, ärge muretsege. Absurdifestival jätkub“. Näitus jääb avatuks 2. septembrini ja on külastatav teisipäevast reedeni kell 13-18.

Kui kunstniku loomingulise kõrgaja loomingu küps meisterlikkus on kunstipublikule teada ja tuntud, siis selle näituse keskmesse on toodud noore Peeter Alliku linoollõiked. Juba neis mõõtmetelt väiksemates töödes ilmutab end kunstniku sotsiaalne närv ja absurditaju, kuid neis on ka palju nooruslikku lõbusust, romantikat ja optimismi. Teostuses omakorda võib märgata teekonda läbi katsetuste isikupärase käekirja väljakujunemiseni.

Kunstnik ise ei ole enam lõikamas lõputuna näivaid linoolivagusid ja vaatajale visuaalses pildikeeles elu veidrusi vahendamas. Kodanikud ei saa kunagi teada, milline näeks välja tänane elu ja ühiskond läbi allikliku absurdiprisma. Nad saavad vaid edasi rühkida ja järgida kunstniku antud soovitust mitte muretseda, sest maailm on jätkuvalt täis kummastavaid ja absurdseid hetki, sest absurdifestival jätkub.

Kristel Sibul, kuraator
August, 2022