Põhja-India klassikalise muusika kontsert Jakobi galeriis

Olete oodatud Ahti Sepsivarti näituse “Lõputu loojang” publikusündmusele laupäeval, 13. aprillil kell 18.00 – 21.00 Jakobi galeriis (Jakobi 52, Tartu).

Leho Rubis – india bambusflööt bansuri
Arno Kalbus – rütmiinstrument tabla

“Näituse töid tehes kuulasin tihti raagasid, neis ilmestuv harmoonia ja igavikuhõng inspireerisid mind. Eesmärk on luua kunsti ja muusika koostöös sarnane meeleolu näitusesaalis.”

Leho Rubis on kunstnik, muusik ja orientalist. Tema Põhja-India klassikalise muusika õpingud algasid 2003 aastal Varanasi linnas muusikute perekonna kuuenda põlvkonna esindaja, Ashok Kumar Mehta käe all. Kõrvuti India muusikaga on Leho koostööd teinud eksperimentaalse elektroonilise muusika artisti Kaido Kirikmäega, tšellist Joosep Kõrvitsaga ja tiibetlanna Drukmo Gyäliga. 2022 aastal ilmus koostöös muusikaliste partneritega helikandja „Näha nägemata“. Leho on Klassikaraadio saatesarja „Raaga aeg“ autor.

Arno Kalbus – 2002 alustas Arno džäss- ja maailmarütmide eksperdi Brian Melvine’i käe all Põhja-India tabla õpinguid. Süvenenud India trummidesse ja rütmidesse üha enam, viisid õpingud teda Nepaali ja Põhja-Indiasse. Arno on suur India muusika austaja ja selle traditsiooni järgija. Tema praegune õpetaja on Delhi tablakoolkonna esindaja Imran Khan. Vabakutselise muusikuna on Arno eelkõige tuntud ansamblite Romb ja Bombillaz trummarina, samas on ta teinud koostööd selliste suurepäraste muusikutega nagu Tõnis Mägi, Villu Veski, Siiri Sisask, Robert Jürjendal, Meelis Vind, Taavo Remmel, Taavi Kerikmäe, Mart Soo, Brian Melvin, Raho Langsepp, Jaak Lutsoja, Andres Mustonen, Chalice jpt. 

Katkend raaga esitusest festivalil PaIDA 

Sündmus on tasuta!

Üritust toetab Eesi Kultuurkapital.