Talvelaager

Koolivaheaeg algas Tartu Lastekunstikoolis talvelaagriga Viljandis.

Meid võttis soojalt vastu Viljandi Kunstikool ja Viljandi Kunstikooli direktor Laineli Parrest. Laagri esimest töötuba juhendas Viljandi Kunstikooli õpetaja Reniita. Saime osaleda põnevas @foodwaste_art töötoas ja meisterdada putukaid.

Külastasime Kondase Keskuses Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitust „Legendide aeg”. Näitusest rääkis meile kunstnik ja muuseumipedagoog Mare Hunt. Järgmisena võttis meid enda koduses galeriis vastu Viljandis elav USA antropoloog ja kultuuriloolane Rolan Paul Firnhaber, kes tutvustas meile enda kollektsiooni, rääkis reisimisest ja sellest, kuidas elu on toonud ta Viljandisse.

Esimese päeva õhtul tulid meile külla Viljandi Kunstikooli õpilased ja rääkisid enda õpingutest ja kunstikooli elust. Õhtu lõpus lõi iga õpilane enda Viljandi muljetest inspireerituna segatehnikas kollaaži “Minu Viljandi”.

Teisel laagripäeval jalutasime Viljandi vanalinnas, lossimägedes ja külastasime Rüki galeriis kunstnik Lauri Koppeli näitust “Unenägija veel magab”. Viljandi lossimägedes muutsid õpilased iseend kohaspetsiifilisteks figuraalseteks skulptuurideks. Ehk võikski mõni meie õpilaste skulptuur ühel päeval Viljandi Lossimägesid kaunistada. Peale skulptuuride loomist, joonistasid õpilased koomikseid.

Ja siis oligi aeg sõita tagasi koju Tartusse.

Aitäh Viljandi ja aitäh meie armsatele õpilastele. Nii andekate õpilastega on suur rõõm laagris käia.