Tänavakunsti pidu Elvas

Pidasime nädalavahetusel, 4. mail koos Noorte kaasaegse kunsti aastaga Elvas tänavakunsti pidu, mille käigus valmis 24 eriilmelist teost.

Kuni maikuu lõpuni on võimalik valida neist oma lemmik – just see saab aluseks Elva Gümnaasiumi seinamaali kavandile. Tänavakunsti töödest sündinud näitust saab linna keskväljaku väligaleriis uudistada suve lõpuni.

Vaata valminud töid ja anna oma hääl noorte kaasaegse kunsti aasta kodulehel.

Tänavakunsti peo ühe korraldaja, Saskia Leonovitši sõnul sai ürituse idee alguse kohtumisest Elva noortega. “Rääkisime südamest-südamesse, mis on linnas hästi ja millest tunnevad kohalikud puudust. Elva noori kurvastas varjatud vägivald ja see, et linnaruumis pole märgata aktiivsete ja loominguliste noorte tegevust. Tänavakunsti pidu on meie katse näidata, et koos saame ise oma elukeskkonda rikastada ja midagi positiivset luua.”

Pidu korraldasid Saskia Leonovitš, Annaliisa Rahnoja, Mirel Kallas, Cathy Välimets ja Margo Raudsepp. Noori juhendas meie kooli tänavakunsti õpetaja Silver Condrad Rannak. Muusikat mändis DJ Liis Paul. See oli Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva noorte kaasaegse kunsti aasta kolmas kunstiline sekkumine.

Aitäh Elva Kultuurikeskus, et meid lahkelt vastu võtsite!