TARTU KUNSTIKOOLI NÄITUSEPROJEKT JAKOBI GALERIIS

Maikuus vallutavad ligi 70 Tartu Kunstikooli noort oma loominguga Tartu linnaruumi. Alates 3. maist näeb Tartu Kunstikooli noorte väljapanekut Jakobi Galeriis. Näitus jääb avatuks 29. maini.

Tartu Kunstikooli õpetaja, näituseprojekti ühe koordinaatori, Marina Aleksejeva sõnul on tegemist Tartu Kunstikooli 2. kursuse õpilaste üldkunsti mooduli lõpusündmusega. Selle näitusega peavad õpilased, ekspositsiooni vormis,  oma oskusi demonstreerima. Näitusega tõmmatakse joon alla ühele etapile, mille järel keskenduvad õpilased erialaoskuste lihvimisele.
Tartu Kunstikool annab kutseharidust nii põhi- kui keskhariduse baasil. Koolis õpetatakse kujundusgraafikuid, dekoraatoreid, stiliste ja 3D-kujundajad. Näituseprojektis osalevad nii põhi- kui keskhariduse baasil 2. kursuse õppijad.

Lisaks Jakobi Galeriile on Tartu Kunstikooli näituseprojekti väljapanekud ka TÜ Raamatukogus, Tartu Kaubamajas, TYPAs ja Polywerk stuudios.

Näituse avamine Jakobi Galeriis 3.05 kell 18.00
Sama päeva esimeses pooles, kell 9- 13, tutvustavad noored Jakobi Galeriis oma loomingu tagamaid.

Jakobi Galerii on avatud T-R 13-18 Lisainfo:
Evelyn Grzinich
jakobigalerii@gmail.com
tel. +372 513 8599

Jakobi Galerii on Tartu Lastekunstikooli mittetulunduslik galerii, mis asub Jakobi mäel pika ajalooga kaunis puitmajas (Jakobi 52). Sissepääs galeriisse on hoone paremal küljel. Parkimine Jakobi mäe alumises parklas või üleval kiriku juures. Rattaga on võimalik sõita ka maja taha läbi Katoliku kooli ala.