VÕÕRAMAA VÄRVID | Luciana Mariano

Jakobi galeriil on heameel esitleda Brasiilia naivistliku kunstniku Luciana Mariano näitust “Võõramaa värvid”, mis avatakse 16. jaanuaril kell 18. Näitus jääb Tartus avatuks 2. veebruarini.

“Võõramaa värvid” avavad kunstihuvilistele Luciana Mariano naivistliku ja värvilise maailma. Naivismi iseloomustab lapsemeelne lihtsus ja julge värvikasutus ning see on olnud Luciana eneseväljenduse vahendiks juba alates varasest lapsepõlvest. Tema fantaasiatest on saanud maalid, milles leidub detaile kunstniku varasemast elust Lõuna-Ameerika suurimas linnas ja  Brasiilias. São Paulos sündinu ja kasvanuna peegeldavad tema teoste mängulised stseenid ja südamlikud jutustused nii karmi reaalsust kui igapäevast poeesiat.

Luciana Mariano retrospektiivne näitus koosneb viimase 15 aasta jooksul loodud teostest. “Võõramaa värvid” viib külastajad värvikate tegelastega mängudesse, kodudesse ja tagahoovidesse, uskumustesse, unistustesse ning sündmustesse, käsitledes sümboleid ja tundeid, mida võib leida mis tahes kultuuris. Igas teos kätkeb endas kunstnikule isiklikult olulist lugu, mis ületab kultuurilisi piire ja kutsub vaatajaid avastama oma emotsioone. Kui avastame ja jagame oma lugusid ning värve, ei pruugi ka “Võõramaa värvid” tunduda üldse nii võõrad.

Luciana Mariano on Brasiilia-Soome kunstnik, kes sündis 1971. aastal Brasiilias São Paulos kolmanda põlvkonna naivistliku kunstnikuna. Talle meeldib öelda, et ta maalib lapsepõlvemälestusi, tõelisi ja kujuteldavaid lugusid, unistusi ja saladusi. Tema esimene näitus toimus Brasiilias 2008. aastal ja sellest ajast alates on ta näidanud oma töid üle maailma ning maalinud üle 800 teose. Brasiilias on tema pilte avaldatud paljudes raamatutes ja õppematerjalides. 2017. aastal kolis ta Soome ning möödunud aastal sai temast Soome kodanik. Mariano on oma isikupärase käekirjaga võitnud tunnustust Euroopas, köites publikut oma jutustamisoskuse, elava kujutlusvõime ja värvidega. 2018. aastal oli tal näitus Viljandis, kus ta armus Eestisse ja eestlastesse. 

www.lucianamariano.wordpress.com/about

Näitus on Jakobi galeriis avatud 16. jaanuarist 2. veebruarini, teisipäevast reedeni kell 13.00-18.00, aadressil Jakobi 52, Tartu.

Lisainfo:

Keret Altpere

5149604

jakobigalerii@gmail.com
https://www.instagram.com/jakobigalerii/